SBM Targowa

ZMIANY PRACY SPÓŁDZIELNI

Szanowni Państwo,

Wobec obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i ograniczeniem ryzyka zakażeń, a także wobec coraz bardziej nasilających się działań prewencyjnych, zaleceń i rekomendacji ze strony organów i instytucji administracji państwowej na okoliczność zapobiegania, przeciwdziałania i  zwalczania koronawirusa (SARS-Cov-2) oraz dbając o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne Zarząd Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „Targowa” uznał jako konieczne ograniczenie kontaktu osobistego z pracownikami w siedzibie Spółdzielni tylko do załatwiania spraw koniecznych, niecierpiących zwłoki.

Prosimy o komunikowanie się za pomocą telefonów:

22 818 82 51 lub +48 505 050 778

i poczty elektronicznej - adresy mailowe:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.10.2021r. PRZESTAJE FUNKCJONOWAĆ KASA SPÓŁDZIELNI.
W związku z powyższym również przestaje obowiązywać rozporządzenie dotyczące nie obciążania odsetkami z tytułu nieterminowych wpłat za lokale mieszkalne. Okres od 01.11.2020r. do 30.09.2021r. był okresem przejściowym na załatwienie formalności związanych z otwarciem rachunków bankowych i złożeniem dyspozycji w bankach. Opłaty za lokale należy dokonywać w banku lub na poczcie na rachunek bankowy spółdzielni: 22 1020 1042 0000 8602 0010 3101.

List otwarty w sprawie opłat za śmieci w m.st. Warszawa do Prezydenta m.st. Warszawy

Szanowny Panie Prezydencie,

w dniu 26 listopada 2020 roku odbyła się sesja Rady m.st. Warszawy, na której mimo licznych zastrzeżeń i sprzeciwu strony społecznej, podjęte zostały istotne dla mieszkańców stolicy uchwały  w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowe regulacje, według których opłata za śmieci będzie naliczana na podstawie zużycia wody, mają wejść w życie  od 1 kwietnia 2021 r. Środowisko spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych od dłuższego czasu zgłasza do warszawskiego samorządu uwagi oraz własne propozycje w zakresie zasad naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Niestety dotychczas nasze postulaty nie znalazły odzwierciedlenia  w podejmowanych uchwałach. 

Czytaj więcej...

Profilaktyka zwalczania prusaków.

PRAWIDŁOWE ZWALCZANIE PRUSAKÓW W MIESZKANIACH WINNO NIE TYLKO PRZEWIDYWAĆ DEZYNSEKCJE ALE RÓWNIE MUSI OBJĄĆ PROFILAKTYKĘ.

Istotnym elementem profilaktyki przed plagą prusaków jest regularne i dokładne sprzątanie mieszkania a w szczególności niedopuszczenie do pozostawiania jedzenia oraz dostępnych owadom źródeł wody.

  • Nie można dopuszczać, aby gdziekolwiek pozostawały okruchy jedzenia, resztki przypraw, bo wabi to prusaki. Dotyczy to zarówno blatu kuchennego, jak i zakątków za piekarnikiem albo lodówką. Należy zmywać naczynia zaraz po użyciu i nie pozostawiać ich na noc w zlewie. Każdego dnia powinno się wynosić z mieszkania odpadki organiczne. Nie można także dopuszczać, aby gdziekolwiek poniewierały się włosy i kłaczki kurzu. Prusaki to jedyne owady zdolne do trawienia włosów.
  • Żywność należy przechowywać w zamkniętych naczyniach, najlepiej szklanych, porcelanowych, ceramicznych albo z tworzywa sztucznego. Ważne, aby nie przechowywać żywności w workach, torebkach papierowych i innych opakowaniach, które nie są szczelne i mogą zostać przez prusaki pogryzione.
  • Naczynia zwierząt domowych trzeba regularnie czyścić i nie zostawiać otwartej karmy dla psów i kotów na noc.
  • Prusaki potrzebują stałego dostępu do wody. Nie można dopuścić, aby gdziekolwiek gromadziła się i godzinami wysychała woda. Dotyczy to nie tylko cieknących rur, ale przede wszystkim wody pozostawianej w  zlewozmywakach, wiadrach, w  brodziku prysznicowym. Każdorazowo, kiedy robimy coś z wodą, jej resztki należy przetrzeć suchą szmatą, tak aby nie pozostawały żadne źródła wilgoci.

W profilaktyce można także wykorzystać rośliny, których zapach na prusaki działa awersyjne powodując że owady go unikają, a nierzadko po ekspozycji uciekają. I tak prusaki nie znoszą woni liści laurowych oraz kocimiętki, które to można pokruszyć i rozsypać w mieszkaniu.

Wodomierze - co warto wiedzieć

W Państwa mieszkaniach zamontowane są nowoczesne wodomierze elektroniczne EPico wyposażone w urządzenia umożliwiający ich zdalny odczyt, bez konieczności wchodzenia do mieszkańPoniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji na temat montowanych urządzeń. Wodomierz elektroniczny EPico pełni w mieszkaniu taką samą funkcję jak dotychczas stosowane wodomierze tzn. służy do pomiaru zużycia wody w kolejnych okresach rozliczeniowych. W odróżnieniu jednakże od dotychczas stosowanych wodomierzy mechanicznych wyposażony jest on w układ mikroprocesorowy oraz nadajnik radiowy służący do przesyłania informacji o zmierzonym i zapamiętanym przez wodomierz zużyciu wody.

Czytaj więcej...

Zasady wywozu śmieci

Zgodnie z tzw. „ustawą śmieciową” przyjętą 1 lipca 2011 r przez Sejm RP, m.st. Warszawa od 1 lipca 2013 r. będzie odpowiadać za kompleksowy odbiór i zagospodarowanie nieczystości powstałych na terenie miasta. Nasza Spółdzielnia nie będzie mogła wybierać firm odpowiedzialnych za wywóz odpadów, ani negocjować stawek za opróżniane pojemników ze śmieciami.

Opłata za wywóz śmieci trafi do kasy miasta, a władze miejskie zorganizują odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Warszawie.

Czytaj więcej...